0216 661 10 49

Dış Cephe Mantolama

mantolamahizmetMantolama kavramı son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkmaya başladı. Bunun nedeni, evine değer veren ve tasarruf yapmaya çalışan ev sahipleri gösterilebilir. Mantolama kavramının neden yapıldığına geçmeden önce mantolama nedir ona bakalım.
v
Mantolama yalıtım amaçlı olarak binalara giydirilen dayanıklı malzemelerdir. Mantolamanın genel olarak iki tane işlevi vardır: Isı yalıtımı ve ses yalıtımı.
v
Mantolama işlemi Farukoğlu uzman ekipleri tarafından aşamalı olarak yapılmaktadır. Mantolama işlemi sonunda bina ısı ve sese karşı daha az geçirgen bir yapıya bürünmekte ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.
v
Zaten ülkemize geliş amacı da ekonomi sağlaması olarak gösterilebilmektedir. Özellikle doğalgaz sistemi olan evlerde çok sık rastladığımız mantolama sistemi çok fazla ısı tasarrufu yapmakta ve kendisini bir süre sonra amorti etmektedir. Ayrıca mantolama sistemlerini evin dış cephesini rüzgar, yağmur gibi doğa olaylarına karşı koruduğu da söylenilebilir.
v
Mantolama dış ve iç cephe olmak üzere yapılabilmektedir. Mantolama işlemi sonucunda binanın dış yüzeyi, kolonları, kirişleri ve diğer bölümleri dayanıklı ve yalıtımlı bir hal almış olmaktadır.
v
Cebine iyilik yapmak isteyenlerin mantolama işini bir an önce yaptırması faydalı olacaktır.

Neden Mantolama Yaptırmalıyız?

 

Birçok ülkede, ısıtma ve soğutma işlemi için büyük miktarda enerji başka bir deyişle para harcanmaktadır.

Binanıza doğru bir şekilde izolasyon uygulanırsa:

   • Enerji verimi yükselir, maddi olarak hissedilir bir iyileşme sağlanır..
   • Yalıtımın maksimum seviyede sürekliliği için, ekstra harcamaya gerek kalmaz, verimli bir şekilde uygulanmışsa bakıma ihtiyacı yoktur..
   • İyi yalıtım yüksek konfor demektir. Bina içerisinde, ısı dağılımı eşit olmaktadır.
   • Yalıtım, bina dışı ses yalıtımına da çok faydalıdır. Bina dışındaki sesleri emerek bina içinde huzurlu ve daha sessiz bir ortam sağlar..

Diğer bir avantajı ise ısıtma için kullandığınız gaz salınımı da minimuma ineceği için atmosfere çok daha az zarar verilmiş olur.

Eğer binanız doğru yalıtılmamış ise:

 • Kış mevsiminde, zemin ve tavan aralarında çiğlenme ve donan yüzeyler meydana gelir.
 • Yaz döneminde, tavan arası fazla sıcaklaşır ve soğutma gereksinimi artar..
  v
  v

DIŞ CEPHE MANTOLAMA UZMAN EKİBİNİZ
www.farukoglu.com  DA!

Keşif Formu İçin Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-BÜLTEN

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için e-mail grubumuza kayıt olun
Newsletter Powered By : XYZScripts.com