0216 661 10 49

Laminat Parke

parkeGünümüzde zemin döşemelerinde oldukça sık kullanılan laminat parke,bir çok tarzda dekorasyon ile hoş bir uyum içinde olur. Laminat parke döşemesine uygun zemin seçenekleri tasarımdan tasarıma değişir bir halde kullanıma sunulmuştur. Çok farklı malzeme ve döşeme çeşidinin uygulamasından önce zeminin sağlıklı ve düzgün şekilde kullanılabilmesi için yapılan zemin düzleştirme işlemlerinin tercih edildiği önemli bir döşeme malzemesi de laminat parkelerdir. Buna göre laminat parke döşemesi yapılacak zeminin ileride birtakım problemler ortaya çıkartmaması için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler genel anlamda diğer zemin döşemeleri için de benzer özellikler göstermektedir ancak ahşap malzemeye özgü seçenekler de bulunmaktadır.
v
Eğer zemin düzleştirme işlemi laminat parke döşemek amacıyla yapıyorsa, laminat parke döşenecek olan alan tozsuz, temiz ve inşaat atıklarından arındırılmış olup, zeminde olabilecek sıva, boya vs. atık kalıntıları döşemeden kaldırılmalıdır. Sağlıklı bir laminat döşemesi ve laminat kullanımı için döşemenin düz ve bir yeterince temiz olması gereklidir.

Laminat parke ağaçlara alternatif olarak, ağaç yan mamullerinin bir şekilde dönüştürülmesiyle,  ağaç görüntüsünü elde etmek amacıyla üretilen, son 10-15 yılın ürünüdür.

Laminat parke tartışmasız olarak, zemin dekorasyon sektörünün en çok tercih edilen, ekonomik, pratik ve dekoratif bir ürünüdür.

 

Yer döşeme materyali olarak laminat parkenin avantajları hakkında bugüne kadar okuduğunuz yada duyduğunuz neredeyse herşey doğru. Hatta daha fazla avantajı olan başka bir yer döşeme ürünü bulmanız gerçekten de çok zor. Aşağıda laminat parke kullanırsanız sizi mutlu edecek nedenlerin sıralandığı listeye bi göz atın isterseniz.masif parke

 • Dayanıklılık—Laminat parkenin dayanıklı olması hakkında kazandığı ün gerçekten de çok yerinde. Elinize bir anahtar alıp var gücünüzle çizmeye çalışsanız da başarılı olamayacağınız bir materyal bu. Ve bu tek özelliği de değil. Darbelere ve lekelere de geçit vermeyen bu ürünün güneşte kalsa bile renginin solmayacağını da eklemek gerek
  v
 • Kolay Döşeme—Hiç bir yer döşeme ürününün döşenmesi laminat parke kadar  kolay değil. Bunun en büyük nedeni ise laminat parkeyi döşerken çiviye, zımbaya yada yapıştırıcıya ihtiyaç duymayacak olmanız. Bir diğer sebep ise ürünün birbirine geçer nitelikte olması.
  v
 • Harika GörünümLaminat gerçek ahşaba çok benzeyen bir ürün ve çok farklı şekilde dizayn ve renkte bulunabiliyor. Yüksek çözünürlükte işlenen bu dizayn ve renkler görünümdeki kaliteyi bir kaç boyut öteye taşıyor.
  v
 • Çok Yönlülük— Beton, ahşap, kontrplak ve önceden döşenmiş vinil dahil neredeyse her türlü yüzeye döşenebilen laminat parke bu yönüyle de her türlü övgüyü hak ediyor.V
  V

UZMAN PARKE USTANIZ
www. farukoglu.com ‘ DA !

 

Keşif Formu İçin Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-BÜLTEN

Güncel gelişmelerden haberdar olmak için e-mail grubumuza kayıt olun
Newsletter Powered By : XYZScripts.com